Гідність і Свобода - зброя Перемоги.

    10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдані Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап - продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.

Національна ідея України – загроза для диктаторських режимів. Після перемоги Майдану, перемоги Гідності та Свободи, рф, громадяни якої заради уявної стабільності добровільно зреклися права вільних людей, вирішила відібрати перемогу в українців та розпочала війну. Війну ідей ницості та імперства проти ідей Гідності та Свободи, війну рабів, які не мають гідності, проти гідних і вільних.

        21 листопада 2023 року став важливим днем для Любарської громади, яка відзначила День Гідності та Свободи. Ця подія об'єднала серця мешканців у вшануванні героїв минулого та сучасності. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих воїнів, які віддали своє життя за волю України.

Селищний голова  Володимир Герасимчук виступив з важливими словами, підкреслюючи, що день гідності та свободи – це час, коли ми вшановуємо та пам'ятаємо тих, хто зробив неможливе для нас.

        Гідність і Свобода – це те, за що ми боремося і що надає нам силу. Те, що нас єднає і що ми виявляємо навіть у найважчі періоди нашої історії. Те, що втримало нашу оборону в найскладніші часи і, що дасть нам силу вибороти Перемогу. Адже наша зброя, як і ми, заряджена нашою Гідністю і жагою Свободи. Сьогодні ми дякуємо всім гідним і вільним. Тим, хто зі щитом і хто на щиті, тим, для яких найважливішими цінностями були, є і будуть Гідність і Свобода.  «Схилімо голови перед близькими та рідними кожного захисника і захисниці, з шаною до кожного нашого Героя, адже жодні слова не зможуть вгамувати біль непоправної втрати.»

       У рамках заходу на Алеї слави Любарщини відбулося урочисте освячення портретів Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Священник  Православної Церкви України  Михайло Бринчак висловив слова підтримки та молитви, завершивши церемонію освячення з глибоким внутрішнім зворушенням.

Ця чуттєва мить об'єднала громаду в спільній молитві та вшануванні пам'яті воїнів, які віддали своє життя за вільну та гідну Україну.

       Це свято стало не лише днем вшанування минулого, але й об'єднало громаду в рішучому намірі долати виклики сучасності, керуючись духом гідності та боротьби за свободу.