Фото без описуНа підтримку агропідприємств у 2018 році у державному бюджеті передбачено понад 6 млрд грн. Нещодавно Уряд затвердив порядки використання коштів за основними програмами АПК.

Про це повідомляє управління агропромислового розвитку ОДА, посилаючись на відповідні постанови Кабінету Міністрів України.

За інформацією управління, підприємства Житомирщини можуть скористатись різними програмами підтримки агросектору, на що у 2018 році виділено більше 6 млрд грн.

Компенсацію можна отримати за такими напрямками:

1. Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників – 945 млн грн.

Сільськогосподарські товаровиробники можуть отримати часткову компенсацію у розмірі 25% вартостіпридбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

2. Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств – 1000,0 млн грн.

Малі та середні фермерські господарства можуть отримати відшкодування:

 • 80% вартості закупленого насіння вітчизняної селекції;
 • 90% вартості дорадчих послуг;
 • часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва на безповоротній основі у розмірі 40% її вартості.

Фермерські господарства мають право на здешевлення кредитів у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ.

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи можуть отримати компенсацію у розмірі 70% витрат на придбання обладнання.

3. Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними – 300,0 млн грн.

Агропідприємства можуть отримати здешевлення посадкового матеріалу у садівництві, виноградарстві та хмелярстві на 80%;

4. Державна підтримки галузі тваринництва  – 4000,0 млн грн.

Підтримка надається на:

 • компенсацію частини кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів;
 • компенсацію відсотків за залученими кредитами для покриття витрат капітального (інвестиційного) характеру, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво, аквакультура; суб’єктам господарювання за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності у розмірі 750 гривень за одну голову;
 • дотацію фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого молодняка великої рогатої худоби із розрахунку 2,5 тис. гривень за одну голову до однорічного віку.

 

Також на 2018 рік передбачені кошти на:

 • фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів – 66,0 млн грн;
 • фінансову підтримку заходів в АПК –5,0 млн. (спец.фонд)
 • надання кредитів фермерським господарствам (Укрдержфонд) – 43,1 млн грн.

Нагадаємо, що в обласному бюджеті на розвиток АПК передбачено 5,3 млн грн на 8 напрямків підтримки, які затвердили депутати під час сесії обласної ради 7 березня.

Довідково. Детальну інформацію про механізм отримання компенсацій з державного бюджету можна дізнатись у текстах Порядків, які затверджені:

 • Постановою КМ України від 07 лютого 2018 № 86 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»;
 • Постановою КМ України від 07 лютого 2018 № 104 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства»;
 • Постановою КМ України від 07 лютого 2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»; (в даному порядку прописано механізм надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності) для придбання обладнання із зберігання і переробки сільськогосподарської продукції )
 • Постановою КМ України від 07 лютого 2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».