Уляна Супрун зустрілась із головами громад Житомирщини
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на запрошення Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, зустрілась із головами об’єднаних громад регіону та сімейними лікарями. На зустрічі міністер запевнила, що реформа вторинної ланки системи охорони здоров’я буде відбуватись з урахуванням досвіду реформи первинної ланки, а саме процесу автономізації закладів медицини.
«Надважливо запустити процес автономізації всіх спеціалізованих закладів охорони здоров’я. А це одна з головних передумов підключення до наступного етапу трансформації. Зосередьтесь на розвитку людського капіталу та залученню інвестицій в регіон, адже без кадрів реформу не втілити», - наголосила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.
Голів громад цікавили питання фінансування процесу впровадження реформи вторинної ланки, адже у 2019 році стартує активна фаза трансформації спеціалізованихзакладів. Перед усім, це надважливо для громад, які вже взяли на себе управління вторинною ланкою.
«Ми вже взяли на громаду дві районні лікарні, які обслуговують 134 населенні пункти всього району. До кінця року коштів на утримання цих закладів нам невистачить. Нам необхідна додаткова медична субвенція. Ми активно включились у реформу, сьогодні понад 70% населення вже заключили декларації із сімейними лікарями, а це недофінансування нам просто «зв’язує» руки», - розповів Іван Коруд, голова Овруцької ОТГ.
Уляна Супрун наголосила, що на наступному тижні на засідання уряду буде обговорено можливість додаткового виділення 1,5 мільярди гривень медичної субвенції, яка має закрити питання дофінансування вторинної ланки.
«Сімейні лікарі, які вже підписали декларації з максимальною кількістю пацієнтів, вперше цього місяця отримають збільшені зарплати. Сімейні лікарі — 16 000 гривень, педіатри — 17 000 гривень. У медсестр, які працюють із цими лікарями – 10 000 гривень. Це якісна зміна, але потрібно рухатись далі», - повідомила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.
Учасники зустрічі зійшлись на тому, що впровадження реформи вторинної ланки має показати новий підхід, зокрема громад, до утримання закладів охорони здоров’я – від утримання до розвитку.