День Соборності – свято України, яке відзначаємо щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Її втіленням займалися українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. Вона знаходила своє вираження в боротьбі українського народу за територіальну цілісність і єдність у ХVІІІ – ХХ століттях. І нині, в столітті ХХІ-ому, ця боротьба триває.

22 січня  вся Україна відзначає цей день, і Любарщина не виняток.  В залі районного будинку культури з патріотичними, привітальними словами виступили голова районної ради  І.П.Кучер, секретар селищної ради В.В.Янко та голова ради ветеранів О.С.Гудзь.

Василь Володимирович Янко сердечно побажав усім землякам міцного здоров’я, добра, миру, злагоди і глибокої віри в гідне майбутнє рідного краю й України. Як зауважив Василь Володимирович: «Віриться, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, кращих синів української землі навіки залишатиметься непорушною, що наше жовто-блакитне знамено гордо майорітиме над нашою вільною, незалежною, єдиною, соборною, міцною, процвітаючою державою. Адже в єдності наша сила!»

Після урочистих заходів усі присутні утворити живий ланцюг єднання, який уже став традицією.