Фото без опису  Що нового буде для виборця на цих виборах і які права у нього є?

По перше - відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року №2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю,  31 березня 2019 року.

По друге -  на сьогоднішній день  виборчий процес вже розпочався. Любарський район відноситься до одномандатного виборчого округу №67, центр якого є місто Чуднів, вул.Героїв Майдану,125.

Отже, не пізніше, як за п’ять днів до дня голосування всім виборцям району, які є зареєстровані, принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні Вам повідомлять про включення Вас до попереднього списку виборців Вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісію, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо Вас запросили і Ваші прізвище, ім'я, по батькові вказані правильно - значить все у Вас добре. А якщо Вас не запросили - це привід прийти самому і з’ясувати причину. Вас радо чекають у виборчій  дільничній комісії та ми — відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Любарської райдержадміністрації. Ми знаходимося у адмінприміщенні Любарської райдержадміністрації за адресою:

смт Любар, вул. Незалежності, 39,

телефони: 2-38-20, 2-38-25.

Приходити потрібно з паспортом. Починаючи з березня відділ працює без вихідних.

На виборчій дільниці,  не пізніше, як за вісім днів до дня голосування, будуть знаходитись попередні списки виборців, з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців не пізніше 25 березня 2019 року із заявою про уточнення своїх персональних даних у попередньому списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб.  Заяви подані пізніше не розглядатимуться.

А як бути тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися?

Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування.

Законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування, не змінюючи виборчу адресу.

Таке право є у  громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця проживання (відрядження, лікування, тощо). Для цього необхідно звернутися у найближчий відділ ведення Державного реєстру виборців з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю. У списках нової дільниці з'являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення виданого відділом ведення Державного реєстру виборців. Особливістю є те, що якщо приїжджий виборець змінив своє місце голосування, але все-таки раптом вирішить голосувати вдома, то у нього це не вийде, поки він не здасть видане йому посвідчення в той відділ, який його видав. Але знову ж таки все це можливо тільки до 25 березня, оскільки в цей день реєстр виборців починає формування уточнених списків, за якими і буде проводитися голосування. Якраз в уточнений список виборців включаються громадяни, що змінили місце голосування за власними заявами.

Члени дільничних  комісій, спостерігачі, працівники Національної поліції,  до 25 березня 2019 року, подають заяви в наш відділ про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування.

Чи є гарантія, що на старому місці вони теж не проголосують?

Гарантія така є. Зараз списки виборців практично формуються в ЦВК. Хоча органи ведення Реєстру виготовляють списки, але це лише їх матеріалізація на паперових носіях з електронних файлів, які формуються засобами автоматизованої системи Реєстру. Функціонуюча в Реєстрі підсистема виявлення «двійників» унеможливлює включення одного і того ж виборця до списків на різних дільницях.

           Побажання виборцям

Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб Ви були у  списках виборців потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у цих списках. А це можна зробити вже сьогодні у відділі ведення Державного реєстру виборців. Також це можна зробити в мережі інтернет за посиланням www.drv.gov.ua у Особистому кабінеті виборця. Ну і не забудьте, звичайно прийти проголосувати, адже результат Виборів 31 березня 2019 року  залежить лише від Вас, шановний виборцю.