На даний час для КП «Добробут» діють тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, а також на послуги з вивезення та приймання на звалище ТПВ, затверджені рішеннями виконкому Любарської селищної ради №№ 39,40,51, та введені в дію з 01.05.2017 року,а для населення з 01.06.2017 року:

-водопостачання                              16,90 грн./м3;

-водовідведення                               17,38 грн./м3;

-вивезення ТПВ                                77,10 грн./м3;

-приймання ТПВ                              27,80 грн./м3.

У  зв’язку із зростанням цін на електроенергію, матеріали та запасні частини, паливо, збільшення  витрат на заробітну плату (відповідно до Галузевої угоди та змін до бюджету України на 2019р.), діючі тарифи є економічно необґрунтованими.

Для ведення стабільної господарської діяльності у підприємства виникла необхідність зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, а також на послуги з вивезення та приймання ТПВ.

Планові тарифи на житлово-комунальні послуги сформовані відповіднодо постанови КМУ №869 від 01 червня 2011 р. та №1010 від 26.07.2006 р.зі змінами до них.

Економічно обґрунтовані тарифи розраховані з урахуванням рівня цін на паливо, електроенергію, матеріали та запчастини,  розміру заробітної плати персоналу, що склалися станом на 28.12.2018 р.,а також прогнозованого рівня підвищення з 01.01.2019 року та надані в Любарську селищну раду для розгляду та затвердження листом за № 218 від 28 грудня 2018 року. А саме :

-водопостачання                              25,51 грн./м3;

-водовідведення                               26,04 грн./м3;

-вивезення ТПВ                               127,98 грн./м3;

-приймання ТПВ                               45,17 грн./м3.

Планові тарифи зросли на 26%  по централізованому водопостачанню ,на 25% по централізованому водовідведенню, на 20%  по вивезенню ТПВ, на 18% по прийманню ТПВ.

На зміну тарифів вплинули в першу чергу наступні чинники:

1. Зросли витрати на оплату праці:
  • На 22%  по централізованому  водопостачанню;
  • На 26 % по централізованому водовідведенню;
  • На 18% по вивезенню ТПВ;
  • На 4% по прийманню ТПВ.

При цьому запланована середня заробітна плата на одного працівника по підприємству зросла на 21 %, а саме з 4090 грн., до 4939 грн. Заробітна плата врахована  згідно розрахунку підприємства  із забезпеченням  мінімальної заробітної плати  та інших гарантій з оплати праці, передбачених законодавством, з урахуванням положень генеральної та галузевої угод, колективного договору;

1. Зросли витрати на охорону праці до 1,5 % фонду оплати праці основних працівників (частина 3 статті 19 Закону України «Про охорону праці»)
  2. Зросли заплановані прямі матеріальні витрати :
  • На 6% по централізованому  водопостачанню;
  • На 10 % по централізованому водовідведенню;
  • На 48% по вивезенню ТПВ;
  • На 20% по прийманню ТПВ.

Враховані обсяги споживання електричної енергії  розраховані відповідно до норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів;

1. Зросли витрати на паливно-мастильні матеріали на 18%, що пов’язано із  зростанням цін паливно-мастильні матеріали.

Понаднормативні втрати та витрати води у 2017-2018 роках відсутні.

Відповідно до звітності підприємства частка ветхих та аварійних мереж водопроводу складає 46% від загальної кількості водопровідних мереж;  частка ветхих  та аварійних мереж  водовідведення складає 22%.

До складу тарифів не врахований прибуток.

В зв`язку з тим,що з 03.08.2018 року підприємство зареєстроване платником податку на додану вартість (ПДВ20%) ,тарифи на житлово-комунальні послуги збільшилися на суму нарахованого ПДВ.

Економіст Любарського КП «Добробут»                            Л.В.Сергійчук