Фото без описуЩороку 26 квітня  ми відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Аварія на Чорнобильській АЕС за лічені хвилини радикально змінила перебіг людського буття, опалила долі мільйонів українців, важким тягарем лягла на плечі нашого народу.

Ми в неоплатному боргу перед вами, шановні герої-ліквідатори, за те, що захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Щиро дякуємо за вашу мужність та самопожертву.

Зичимо міцного здоров’я, сімейного тепла, миру, добра та благополуччя!

Вічна пам'ять тим, хто поклав свої життя у боротьбі з ядерною стихією.

Тридцять три  роки  тому,  на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна, важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Цього дня ми віддаватимемо належну шану десяткам тисяч наших співвітчизників, які упродовж майже восьми місяців ціною власного життя та здоров’я мужньо захищали людство від наступу неприборканої стихії. Пожежні, військові, міліціонери, будівельники, енергетики, лікарі, люди інших професій у числі перших відразу після вибуху реактора на ЧАЕС дружно та відчайдушно кинулися в смертельний двобій із незримим ворогом. І стояли, приборкуючи його, до останнього. На жаль, багатьох із тих, хто пройшов горнило атомного випробування, вже немає серед живих, дехто з них відійшов у вічність вже згодом, а решта захисників через передозування організму радіацією отримали інвалідність.

Серед сотень тисяч українців, які, не шкодуючи власного життя та здоров’я, боролися зі страшним лихом, допомагали мирному населенню вистояти, вижити, переселитися в «чисту зону», відроджувати обпалену радіацією землю, були й наші земляки. І виконували вони покладену на них святу місію з честю та гідністю.     Ми знаємо, що сьогодні ці люди та члени їхніх родин щоденно пожинають гіркі плоди Чорнобиля. Їм, травмованим бідою, потрібна особлива турбота з боку держави,  дієва підтримка громади для того, аби вистояти у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами. І наш з вами обов’язок - дбати про тих, чиї долі понівечив чорнобильський смерч. Обігріймо своєю увагою всіх рідних та близьких наших захисників-«чорнобильців». Гідно вшануємо тих, кого вже немає серед живих!

Зичимо міцного здоров’я, сімейного тепла, миру, добра та благополуччя!

Вічна пам'ять тим, хто поклав свої життя у боротьбі з ядерною стихією.

Коли зловісна блискавиця

Сторуко в серце уп’ялась,

І опалила ваші лиця,

І в танці дикому зайшлась,

Коли вже й хмари спопеліли

У знавіснілому вогні, –

Ви смерть приборкати зуміли

На тім, останнім рубежі.

Не віддали їй на поталу

Світанків наших ніжний щем,

Ви, як один супроти стали,

Пекельним січені дощем.

У тій жорстокій веремії

Ви до кінця тримали бій

І пронесли свої надії

Крізь вогнецвіт своїх надій.

Шумлять жита, як і раніше,

Пливуть у небі літаки…

За вас історія допише