ЛЮБАРСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ІНФОРМУЄ ПРО СПЛАТУ ПОДАТКІВ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Дата: 11.06.2019 11:28

На виконання  ст. 259, 265 Кодексу Законів «Про працю», ст.ст. 18, 34, 61, 73  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» доводимо до відома суб’єктів підприємницької діяльності про сплату  податку з доходів фізичних осіб (ПДФО).

Порядок сплати податку до бюджету передбачено ст. 168 Податкового кодексу України (ПКУ).

Пунктом 167.3 пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати ПДФО відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати до бюджету ПДФО, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує суми утриманого ПДФО на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів (п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПКУ).

Згідно з п. 63.3 ст. 63 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи  (основне місце обліку), також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність у порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження  Порядку обліку платників податків і зборів» із змінами та доповненнями.

Так, п.п. 7.1 п. 7 Порядку визначено, якщо відповідно до законодавства в платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів та території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території  іншої адміністративно-0територальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.