Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нагадує роботодавцям та найманим працівникам про необхідність легального оформлення трудових відносин.

Якщо роботодавець видає своїм працівникам заробітну плату «в конверті» без оформлення трудового договору, без занесення відповідного запису про місце роботи в трудовій книжці, або заробітна плата нарахована згідно розрахункової відомості менше тієї суми, що знаходиться «в конверті» - ПРАЦІВНИК ВТРАЧАЄ:

* офіційну щомісячну заробітну плату,  із розрахунку якої буде призначатися трудова пенсія згідно чинного пенсійного законодавства, а при роботі без договору — і весь трудовий стаж;

* оплату щорічної відпустки (відпускні) і саму відпустку, що належить працівникові за законом;

* грошову компенсацію за невикористані дні відпустки при звільненні;

* суму індексації заробітної плати у зв”язку з підвищенням індексу цін;

* всі інші передбачені чинним законодавством види доплат (за роботу в нічний час, за понаднормову роботу та роботу у святкові дні тощо);

* допомогу по тимчасовій непрацездатності на час перебування на лікарняному, а жінки — ще й допомогу по вагітності та пологах;

* оплату відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;

* суму відшкодування збитку у випадку трудового каліцтва або профзахворювання (регрес), а також виплати одноразової допомоги (в т.ч. родині у випадку смерті працівника);

* вихідну допомогу при звільненні працівника під час  скорочення штатів;

* допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційної середньомісячної заробітної плати;

* можливість працівником оскаржувати через суд питання будь-якої дискримінації його роботодавцем.

Необхідно пам”ятати, що нелегальні трудові відносини мають негативні наслідки як для найманих працівників (відсутність гідної пенсії та інших соціальних виплат та пільг), так і для роботодавців (у вигляді значних штрафів).

Захистіть себе — працюйте легально!