Любарське бюро правової допомоги

Дата: 24.10.2019 16:47

До відділу Любарське бюро правової допомоги Бердичівського  місцевого центру з надання БВПД звернувся Олександр Вольовий (ім’я та прізвище змінені з етичних міркування, - прим. автора). Чоловіка цікавила черговість спадкування за законом. Консультацію, в межах проекту «Я маю право», надали фахівці  Любарського бюро правової допомоги.

- У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
- У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
- У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
- У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
- У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
     Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
     У п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
     Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім'ї спадкодавця, але не менш як п'ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.
     Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до Любарського бюро правової допомоги за адресою: смт Любар, вулиця Незалежності, 39, телефон (04147) 2-10-62.
    Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).