76-річниця визволення Любара

Дата: 09.01.2020 14:57

09 січня з нагоди відзначення 76-річниці визволення Любара від німецько-фашистських загарбників відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків  захисників Любарського району  керівництвом селищної ради, райдержадміністрації та районної ради.

Визволення Любарщини від німецько-фашистських загарбників відбулося унаслідок Житомирсько-Бердичівської наступальної операції, яка передбачала розгромити головне угрупування німецьких сил у районі Брусилова, оволодіти Житомиром, Коростенем, Бердичевом з подальшим виходом на рубіж Любар-Вінниця-Липовець. Бої за визволення нашого району розпочались 4-5 січня 1944 року. Їх вели частини 60-ї армії, Рильсько-Київська та дві Темрюківські стрілецькі дивізії 18-ї армії і бригади 4-ого Кантемирівського танкового полку. Особливо жорстокі бої були поблизу сіл Привітів, Меленці, Виноградівка, Веселка, Михайлівка, Филинці, Липне, Кутище (для прикладу, за звільнення с. Липне загинув 101 воїн, с. Филинець - 225). 8 січня 1944 року радянські війська підійшли до околиць Любара, однак здолати опір німців на пагорбах біля Юрівки не вдалось, тому командуванням було прийнято рішення обійти оборону. Вранці, 9 січня, в межах нинішнього сільгосппідприємства в селі Юрівка, через річку Случ, на болотисту місцевість північно-східніше Громади переправились танкова та стрілкова бригади 4-ого гвардійського корпусу. Вороги, побоюючись оточення, залишили Любар.