Служба у справах дітей та Управління ДСНС України в Житомирській області попереджає!

Дата: 28.02.2020 15:46

Пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей.

Зокрема Управління ДСНС України в Житомирській області інформує, що впродовж січня 2020 року в області виникло 184 пожежі, в тому числі 9 – на об’єктах з різним ступенем ризику (переважно, підприємницького напрямку діяльності, у сфері торгівлі). Внаслідок пожеж загинуло 12 осіб, усі – дорослі.

Найбільш розповсюдженою причиною трагічних наслідків пожеж є куріння у приміщеннях та у ліжку. Найчастіше це пов’язано із додатково небезпечним чинником – вживанням алкогольних напоїв.

Цього року в області також зареєстровано 5 пожеж у побуті через пустощі дітей з вогнем.

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення побутових пожеж, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає усіх дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

Хотілося б звернути вашу увагу на банальні, але водночас необхідні знання правил пожежної безпеки.

Зокрема:

• не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним опаленням;
  • при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Пам'ятайте! Сумлінне дотримання правил пожежної безпеки під час опалювального періоду — запорука збереження життя!