Фото без опису 

 Обов'язковою є обсервація для українців, які повернулися із-за кордону, і вводиться заборона самовільно покидати місце обсервації.

Уряд закликає українців відмовитися від шашликів та прогулянок у парках на найближчі три-чотири тижні. Якщо буде зафіксована динаміка зниження захворюваності, то наприкінці квітня почнеться поступове ослаблення карантину. Цей процес буде відбуватися у кілька етапів.

За словами Прем'єр-міністра  України Дениса  Анатолійовича Шмигаля, спочатку на роботу підуть люди працездатного віку, паралельно буде відновлюватися рух громадського транспорту. Проте обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги все одно будуть. А для старших людей, студентів та школярів карантин продовжать.

Хто підлягає самоізоляції

- особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;

- особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;

- особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Лікар хворого або особи з підозрою на інфікування COVID-19 визначає строк самоізоляції на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Лікарі визначають перелік осіб, які потребують самоізоляції у зв’язку з контактом з хворим на COVID-19, та вносять інформацію до відповідних інформаційних систем.

Особи на самоізоляції мають внести до відповідних інформаційних систем, зокрема до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, своє прізвище, ім’я, по батькові особи, дату народження, місце самоізоляції та номер телефону, чи особа проживає сама, чи є можливість піклування про неї іншими особами в період самоізоляції. За згодою особи також вносяться короткі відомості про хронічні захворювання та стан здоров’я на час самоізоляції.

Надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв’язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.

Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин та відвідування магазинів, що розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання респіраторів або захисних масок без клапану видиху.

Хто підлягає обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів)

-особи, які заявили про добровільну госпіталізацію до обсерватора (ізолятора) у зв’язку з неможливістю дотримання вимог самоізоляції;

-особи, які двічі порушили умови самоізоляції (крім осіб, визначених абзацом четвертим пункту 4 цієї постанови);

-особи, які мали контакт із хворими або мають ознаки інфікування COVID-19 та відмовляються від медичного обстеження, за направленням лікуючого лікаря;

-особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою);

-особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які провадять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою).

 

 

Строк обсервації становить 14 днів.

Діти, які не досягли 12 років, підлягають госпіталізації до обсерватора (ізолятора) разом з одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону.

Особа, яка має ознаки захворювання на COVID-19, підлягає обов’язковому медичному огляду, за результатами якого може бути направлена на самоізоляцію.

З повагою Любарська селищна рада