Карантин

Дата: 23.04.2020 16:53

Кабінет Міністрів України 22 квітня під час засідання прийняв рішення про продовження карантину до 11 травня. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль .

При ухваленні рішення Уряд спирався на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня.

«Водночас у нас є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартову точку цього плану ми називаємо «День К». Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%», - розповів урядовець.За словами Дениса Шмигаля, за розрахунками «День К» має настати 12 травня, а до цього часу є важливі завдання, над якими ми працюємо: поступово збільшуємо кількість тестувань, покращуємо забезпечення лікарень та медиків, запроваджуємо систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розроблюємо нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція.