Фото без описуЗа інформацією Міністерства освіти і науки України (МОН) для отримання дублікату документа про вищу освіту (диплома) та/або додатка до нього, треба подати письмову заяву до вишу, який видав документ. Це можна зробити особисто або через уповноваженого представника.

         Якщо заклад, де Ви навчалися, реорганізували, то звернутися необхідно до правонаступника. Якщо правонаступник відсутній, заяву необхідно подавати у Міністерство освіти і науки України, яке знаходиться за адресою: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10 або на скриньку ez@mon.gov.ua. Міністерство визначить заклад, який видасть дублікат.

 

У заяві необхідно вказати:

 • ПІБ та дату народження;
 • серію та номер документа, що посвідчує особу та громадянство;
 • місце проживання і телефон;
 • найменування закладу вищої освіти та дату його закінчення;
 • назву документа, дублікат якого замовляється;
 • причину замовлення дубліката;
 • інші додаткові відомості, які вважаєте важливими;
 • згоду на обробку персональних даних.

 

         Інформація в дублікаті відтворюється на основі тих даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Інформація про документи почала вноситися закладами вищої освіти в базу з 2000 року.

         Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, то виш може використати для підтвердження цього копії документа, а також архівну довідку про навчання та виписку з журналу видачі документів про вищу освіту чи акт знищення первинного документа про вищу освіту.

 

 

 

         Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, а також недоступні архіви закладів вищої освіти, то можна:

 • звернутися до суду – він має встановити юридичний факт здобуття відповідного ступеня чи рівня вищої освіти;
 • підтвердити отримання диплома офіційним листом відповідного компетентного органу, у якому підтверджено факт проставлення штампа «Apostille» МОН України або вчинення консульської легалізації.

 

         Відтак необхідно подати заяву до МОН для визначення закладу, який видасть дублікат. До заяви треба додати копію рішення суду чи офіційного листа щодо підтвердження апостилю.

 

         Якщо необхідно відновити диплом, отриманий на непідконтрольній Україні території Криму чи Донбасу до 2000 року, то процедура є такою ж, як описано вище. Якщо ж йдеться про виготовлення дубліката документа, виданого з 2000-го до 2014 року і внесеного в ЄДЕБО, то:

 • здобувачам з Криму – треба звернутися з письмовою заявою до МОН для визначення закладу, що видасть дублікат;
 • здобувачам з Донбасу – треба звернутися з письмовою заявою до правонаступника або ЗВО, переміщеного з непідконтрольної території. В іншому разі – подати письмову заяву до МОН для визначення закладу, що видасть дублікат.

До заяви необхідно додати копію первинного документа (диплом та додаток до нього).

 

 

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до Любарського бюро правової допомоги за адресою: смт. Любар, вулиця Незалежності, 39 (4-ий поверх ліве крило), телефон (04147) 2-30-37.