Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, у зв’язку із неналежним виконанням ними батьківських обов’язків або ж по причині смерті батьків.Сьогодні велика кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування чекають на родину, яка стане для них «рідною». Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання.

         Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині. Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

         Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатна сім’я.

        Якщо Ви хочете усиновити дитину, взяти під опіку, піклування, стати прийомною сім’єю, створити дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю звертайтеся в службу у справах дітей Любарської селищної ради, яка знаходиться за адресою: смт. Любар, вул. Незалежності, 52 та службу у справах дітей райдержадміністрації, яка знаходиться за адресою: смт. Любар, вул. Незалежності, 39

Телефон: (04147) 2-30-03