УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №71/2021

Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році

 

Фото без опису


 

Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України та на виконання Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" постановляю:

1. Звільнити в запас зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:

  • військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти магістра та вислужили встановлені строки строкової військової служби: у червні – липні 2021 року; у жовтні – грудні 2021 року;
  •  інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби: у квітні – червні 2021 року; у грудні 2021 року – січні 2022 року.

 

2. Визначити на 2021 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

  • квітень – червень;
  • жовтень – грудень.


3. Призвати на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, які відповідають вимогам частини першої статті 15 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу":

  • у квітні – червні 2021 року;
  • у жовтні – грудні 2021 року.

4. Кабінету Міністрів України визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2021 році.

5. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити виконання заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням у 2021 році чергових призовів громадян України на строкову військову службу.

6. Міністерству інфраструктури України забезпечити за заявками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України перевезення осіб, зазначених у статтях 1 і 3 цього Указу, з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з чинними тарифами.

7. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 1 березня 2021 року, та пункту 2 статті 3, який набирає чинності з 1 вересня 2021 року.


Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

24 лютого 2021 року.