На строкову військову службу призиваються придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

У ході призовної компанії, основний акцент буде зосереджено на ретельному вивченні особистих (ділових, морально-психологічних, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан) якостей призовників.

Надаємо перелік основних пільг та соціальних гарантій, передбачених державою під час проходження строкової військової служби :

• Військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні (безкоштовне харчування, проживання, медичне обслуговування, речове забезпечення).
  • При призові передбачена грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
  • Щомісяця виплачується грошове забезпечення (залежно від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби.
  • Надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад).
  • Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи.
  • За строковиком зберігаються робоче місце та середній заробіток, за умови офіційного працевлаштування до призову.
  • Призвані в період навчання у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову.
  • Військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).
  • Члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників.
  • При звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (залежно від звання й посади). Для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування - 12 окладів.
  •    Після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) юнаки отримують матеріальну допомогу в розмірі:

- середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);

- у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).