Прем’єр-міністр: Мета Уряду — забезпечити рівні умови для розвитку та становлення фермерських господарств

Дата: 22.04.2021 08:34

Аграрії зможуть отримати державну субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар, але сумарно не більше 100 тисяч гривень на одне господарство. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 21 квітня.

Уряд вдосконалив процес надання державної фінансової підтримки для розвитку фермерських господарств. Зокрема, рішення передбачає збільшення розміру субсидії новоствореним фермерським господарствам на одиницю оброблюваних угідь.

«Підтримка й розвиток фермерства та сільського господарства — це і стимулювання економіки, і продовольча безпека держави, і розвиток сільських територій. Ми бачимо значний невикористаний аграрний потенціал, особливо що стосується невеликих сімейних ферм. Загалом в Україні налічується майже 50 тисяч фермерських господарств. Це українські аграрії, що обробляють невеликі земельні ділянки», — зауважив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, такі господарства не завжди мають рівні умови щодо залучення дешевих ресурсів для розвитку, як це можуть собі дозволити великі гравці ринку.

«Наша мета — забезпечити рівні умови для розвитку та становлення фермерських господарств. Розвиток невеликих сімейних ферм є одним із наших пріоритетів в аграрній галузі», — підкреслив Глава Уряду.

Джерело: Урядовий портал. Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.