Фото без опису

З 1 липня розпочинається другий етап кампанії відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.  

Під час першого етапу в рамках цього Національного плану проведено інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці.

Тепер на другому етапі у полі зору будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.

Отже з 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочнуться інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин.

Мінекономіки під егідою якого власне й відбуваються заходи щодо зниження незадекларованої праці нагадує. Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн. Водночас, вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 000 грн.

Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику, тож Мінекономіки України закликає всіх громадян дотримуватись законодавства про працю.