Рятувальники нагадують правила безпечного відпочинку в лісі та біля води
Аномальна спека, яка утримується цього літа на Житомирщині, спонукає населення їхати на природу, щоб відпочивати на свіжому повітрі, засмагати, купатися. Зважаючи на таку спеку, в області утримується й високий клас пожежної небезпеки. Крім того, рятуючись від спеки у воді, продовжують гинути люди на водоймах. У період вихідних рятувальники Житомирщини посилили профілактичну роботу, організовуючи рейди популярними місцями відпочинку серед громадян району.
Фахівці ДСНС нагадували, що у даний період варто бути особливо пильними та відповідальними у разі використання відкритого полум’я. Ілюзія безпеки та впевненості у цілковитому контролі над вогняною стихією, може призвести до катастрофічних наслідків: знищення житла та майна людей, рослинного та тваринного світів. Тому фахівці ДСНС наголосили, що у даний період не треба розводити багаття у лісі та відвідувати лісовий масив. Також, учасників бесід закликали пояснити малолітнім дітям до яких наслідків можуть призвести забавки з вогнем.
Дорослих відпочивальників закликали особистим прикладом демонструвати не тільки дітям, але й ровесникам, наскільки просто дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. На завершення спілкування, кожному співрозмовнику рятувальники надали пам’ятку з порядком дій у разі виникнення пожежі на відкритій території та ще раз повторили, що слід звернути особливу увагу на навчання дітей елементарним правилам безпеки.
Окремо рятувальники наголосили на основних факторах, що викликають трагедії на водоймах: купання у водоймах у нетверезому стані у технічних та не пристосованих для купання водоймах, пірнання, а також відсутність належного догляду за дітьми.
Під час рейду рятувальники поширили серед населення друковані матеріали з питань безпечного відпочинку на воді та роз’ясненням правил безпеки. Незважаючи на чисельні застереження та роз’яснювальну роботу рятувальників, більшість громадян просто не усвідомлюють, яку небезпеку несе вода для тих людей, хто поводить себе надто безпечно і необачно, наражаючи своє життя, а також життя інших на небезпеку.
Нажаль, попри заклики, застороги та озвучені конкретні факти трагедій, більшість відпочивальників не полишають небезпечні водойми, свідомо наражаючись на небезпеку. Найбільше турбує те, що відпочинок та купання на різноманітних технічних водоймах та підтоплених кар’єрах набуває масовості. Саме на таких водоймах найчастіше і стаються трагедії.
Провідний інспектор ВЗНС Житомирського РУ
Володимир Цапок