Згідно чинного законодавства України, а саме: відповідно до ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

  Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укладати договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів, вищевказаний Закон відносить фізичних та юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги. Відсутність у громадян договорів на вивезення відходів або відмова від укладення договору (п. 6.5.1. «Правил благоустрою Любарської селищної територіальної громади») є порушенням вимог щодо поводження з відходами. Уповноваженими особами Любарської селищної ради будуть складатися протоколи про адміністративне правопорушення та подаватися на розгляд адміністративної комісії селищної ради для накладення штрафу згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу – від 340 до 1360 грн; громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн. Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою Любарської селищної територіальної громади і тягне за собою адміністративну відповідальність.

  Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які ще не уклали договір на вивезення побутових відходів, звернутися для його укладення в КП «Добробут» Любарської селищної ради за адресою: с. Старий Любар, вул. Перемоги, 127.