Фото без опису

Роботу групи, яка координуватиме регіони у боротьбі з пандемією COVID-19, буде поновлено. Її учасники виїжджатимуть з метою моніторингу ситуації на місцях щодо реагування на поточні проблеми та виклики, пов’язані з пандемією. До складу групи увійдуть фахівці Мінрегіону, МВС, МОЗ та Держпродспоживслужби. Таке рішення ухвалили під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Нагальні питання, які маємо сьогодні, — посилення заходів епідемічної безпеки в регіонах, перехід деяких областей на «червоний» рівень епіднебезпеки, нарощування темпів вакцинації та відновлення роботи групи, яка буде моніторити ситуацію на місцях щодо оперативного розв’язання проблемних питань стосовно COVID-19», – зазначив Олексій Чернишов.

В процесі проведення раптових перевірок буде контролюватись дотримання протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19, зокрема щодо наявності у працівників та відвідувачів закладів торгівлі, розважальних закладів, закладів громадського харчування, спортивних залів, пасажирів міжобласного сполучення на автобусних маршрутах, авіаційному та залізничному транспорті документів про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції чи експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, які проведені не більше як за 72 години; або про негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання від зазначеної хвороби, чинність яких підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Порталу Дія, а також притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

ДОВІДКОВО: Робоча група стосовно перевірки стану виконання облдержадміністраціями та органами місцевого самоврядування завдань, визначених законами України, актами Кабінету Міністрів та дорученнями Прем’єр-міністра України щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 була створена на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 16 квітня 2020 року № 16334/0/1-20.