Фото без опису

25 листопада  голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко долучився до форуму «Велике будівництво: авіація і туризм»у якому взяв участь Президент України Володимир Зеленський.

«Держава чітко визначилася з пріоритетами – це системний розвиток авіаційної галузі, що містить у собі виробництво літаків, гвинтокрилів та безпілотників; створення мережі сучасних аеропортів, які дозволять «зшити» всю країну та зробити внутрішні авіаперевезення доступними та комфортними. Й нарешті, створення державного авіаперевізника – компанії із робочою назвою UNA», — зазначив Віталій Бунечко.

За словами Президента, Україна готова інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та залучати світових лідерів до об’єднаних проєктів в авіабудівництві. Дана ініціатива буде реалізована за участю європейської авіабудівної компанії Airbus. Також у рамках програми передбачено створення нової бази літаків, які матимуть передове технічне забезпечення, значно зменшуватимуть використання палива та збережуть наше довкілля.

Авіація дозволяє максимально пришвидшити пасажирські та вантажні перевезення, відкриває нові можливості для розвитку туризму та країни в цілому.

Глава держави відзначив, що кількість мандрівників щороку зростає, через це необхідно збільшувати кількість й оновлювати регіональні аеропорти, які в майбутньому стануть інструментами відновлення внутрішніх авіаперевезень.

«Серед них є і Житомирський аеропорт ім. С.П. Корольова, який матиме великі перспективи. Наразі, за попередніми оцінками, очікуваний пасажиропотік тут може складати до 700 тисяч пасажирів на рік в обох напрямках. Зокрема на території аеропорту планується будівництво вантажного термінала, що значно підвищить інвестиційний клімат регіону та згодом підсилить розвиток індустріального парку, який межуватиме поруч з аеропортом. Саме тому для Житомирщини розвиток авіатранспортної інфраструктури є стратегічним інвестиційним компонентом», — наголосив Віталій Бунечко.

Так, на 2021-2030 роки передбачається загальний обсяг інвестицій у становитиме рекордні 34 млрд грн.

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль  сказав, що завдяки програмі Президента «Велике будівництво» в областях реалізовано значно більше інфраструктурних проєктів у порівнянні з попередніми роками.