Фото без опису

Законопроєкти щодо фіскальних стимулів, які минулого тижня у першому читанні ухвалила Верховна Рада, стануть позитивним «аргументом» для пожвавлення залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій. Про це у своїй колонці для видання НВ зазначив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

«Завдяки комплексу фіскальних стимулів, які доповнюють прийняті раніше інституційні, інфраструктурні та економічні інструменти розвитку індустріальних парків, інвестори матимуть підтримку з боку держави вже на етапі створення бізнесу. Адже найважче — зробити перші кроки. Оновлене законодавство істотно знижує для підприємця ризики, а ще — час і витрати на “старт” інвестиційного проєкту. Тож розраховуємо на подальшу підтримку народними депутатами цих законопроєктів у цілому», — підкреслив Олексій Чернишов.

Минулого тижня Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти – №5688 та №5689, що передбачають фіскальні стимули для учасників індустріальних парків. Документами, зокрема, передбачено звільнення від ПДВ та мита на ввезення нового обладнання. Йдеться про устаткування, яке планують використовувати учасники індустріальних парків на відповідній території. Також у законопроєктах передбачено звільнення підприємців від податку на прибуток протягом 10 років при умові його реінвестування.

Створення індустріальних парків цьогоріч додано до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», як новий напрям – економічний розвиток. Індустріальні парки передбачають створення нових робочих місць, що, своєю чергою, сприятиме зниженню трудової міграції українців. Протягом найближчих років Уряд планує побудувати інфраструктуру для створення не менш ніж 25-ти індустріальних парків, у тому числі й у Житомирській області.

Нагадаємо, що під час Другого щорічного форуму UkraineInvest «MAKE in UA» заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря зазначив, що розвиток мережі індустріальних парків в Україні у наступні роки стане одним з інструментів для залучення інвестицій у громади.