Фото без опису

На цьому сьогодні, 04 січня, наголосила перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко під час щотижневого онлайн-брифінгу щодо епідемічної ситуації в області та вакцинації від COVID-19.

Також вона повідомила, що протягом минулої доби в області виявили 17 інфікованих та 2 людини померло від ускладнень, викликаних коронавірусом. Усього за період пандемії встановлено 3258 летальних випадків від COVID-19.

«Загалом у стаціонарах сьогодні лікуються 308 хворих на коронавірус. Кисневу підтримку отримують 218 людей. Під апаратами ШВЛ – 20 хворих. В області пацієнтам із COVID-19 надають допомогу 24 лікарні», – розповіла Наталія Остапченко.

Перша заступниця голови Житомирської ОДА зауважила, що за клінічними даними зараження штамом «Омікрон» призводить до більш легкого перебігу хвороби, аніж при штамі «Дельта», який панував у нашій області близько 4 місяців. Проте цей штам передається набагато швидше, ніж «Дельта»: швидкість його передачі зростає майже на третину. Й звичайно, що люди із супутніми хворобами, на жаль, перебуватимуть під ще більшою загрозою потрапити до медичного закладу.

Водночас Наталія Остапченко наголосила, що ефективність повного курсу вакцинації проти коронавірусу залишається досить високою та складає понад 70 %. При цьому бустерна доза ковід-вакцини дещо підвищує рівень захисту.

Нагадаємо, що від початку вакцинальної кампанії станом на сьогодні в Житомирській області проведено майже 862 тисячі щеплень від COVID-19 від початку кампанії (першою дозою понад 445 тисяч, другою дозою – 416 тисяч, додатковою дозою  – 2, бустерною дозою – 15). За минулий тиждень проведено понад 10 тисяч щеплень.

Дивіться детальніше у ВІДЕО .