Фото без опису

      Водохреще – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. Особливістю його є занурення у воду вірян. Зважаючи на суттєве пониження температури та з метою збереження здоров’я й підтримки позитивного настрою громадян, рятувальники нагадують декілька правил безпечної поведінки під час відвідування водойм.

      Зокрема, аби уникнути переохолодження, візьміть із собою рушник чи ковдру. Занурюватися (купатися) треба в спеціально обладнаних місцях біля берега під доглядом рятувальників та медичних працівників. Перед купанням необхідно розігріти тіло. До води необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення з головою не рекомендуються, це може призвести до шоку від холоду. При вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної вам глибини, але не плавайте. Не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму. Якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку. При виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник. Після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і одягніть сухий одяг. А задля зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю або узвар.

     Також радимо утриматися від вживання алкогольних напоїв, що лише створюють ілюзію тепла, однак негативно позначаються на стані здоров’я та мають небезпечні наслідки!

Отож будьте розсудливими і пам’ятайте – відповідальність рятує життя!

Безпечного Водохреща!

 

  Провідний інспектор ВЗНС Житомирського РУ

  Володимир Цапок