Фото без опису

  Любарське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  доводить до відома жителів Любарської територіальної громади, які утримують пасіки для сприяння розвитку галузі бджільництва та підвищення рівня обізнаності суб’єктів господарювання всіх форм власності  повідомляємо, що наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338-1 «Про деякі питання у сфері бджільництва», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 04 березня 2021 року за № 280/35902 запроваджено нові норми щодо реєстрації пасік та їх переміщення, видачі ветеринарно-санітарних паспортів на пасіки, попередження та встановлення фактів масового отруєння бджіл, порядку інформування аграріями бджолярів про застосування пестицидів та агрохімікатів, визначені завдання та повноваження постійно діючої Комісії із встановлення факту отруєння бджіл та ряд інших питань.

    Кожен суб’єкт господарювання може безкоштовно зареєструвати пасіку, подавши необхідні документи в письмовій чи електронній формі до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки. Відомості про суб’єкта господарювання автоматично вноситься до електронного реєстру паспортів пасік

 

Що потрібно для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

     Реєстрація пасіки проводиться на підставі заяви про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки фізичної чи юридичної особи, незалежно від форм власності. У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.                           

     Про відмову у видачі паспорта повідомляється в одноденний термін. Реєстр паспортів пасік розміщується на офіційному вебсайті Держпродспоживслужби. Інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта не підлягає оприлюдненню. Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки замінять на новий у разі втрати, пошкодження або зміни власника.

                                  Отримати паспорт пасіки у день звернення.

    Реєстрація потужностей здійснюється на безоплатній основі. Оператору ринку необхідно лише подати заяву до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужностей та детальну інформацію про вид діяльності.

 

Для реєстрації  пасіки в органах місцевого самоврядування

 

  Заповнити заяву про реєстрацію пасіки.

  Зробити копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, отриманого в територіальному органі Держпродспоживслужби, та засвідчити належним чином.

   Звернутись до місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи або місцезнаходженням юридичної особи, що займається бджільництвом, із заявою та копією паспорта.

   Реєстрація пасіки здійснюється в день звернення. У разі перевезення (кочівлі) пасіки на територію іншого органу місцевого самоврядування власник пасіки або уповноважена ним особа інформують про це дані органи самоврядування. Інформація повинна бути надана засобами електронного зв’язку або в письмовій формі не пізніше, ніж за два календарних дні до перевезення (кочівлі) пасіки на їх територію.

    У разі припинення діяльності пасіки власник або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів письмово інформують орган місцевого самоврядування за місцем реєстрації пасіки.

  Власники пасік повинні виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва.