Зокрема, передбачено:

2 тис. грн – для повнолітньої особи;

3 тис. грн - на кожну дитину або людину з інвалідністю.

«Програма почала роботу 21 березня з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. – інформує перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна. - Дана опція наразі розробляється у застосунку «ДІЯ» та почне роботу з початку квітня, виплати будуть здійснюватися на банківську картку. Якщо немає банківської картки то потрібно відкрити у будь-якому (за вибором заявника) відділені банку».

Хто під час війни отримує статус внутрішньо переміщеної особи

ЗУ “Про захист прав та свобод ВПО” визначає, що ВПО це громадянин України, іноземець або особа без громадянства, які були змушені покинути своє постійне місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації.

Постановою КМУ № 269 від 13.03.22 внесено зміни до Постанови КМУ № 509 “Про облік ВПО”.

На отримання довідки і внесення інформації до Єдиної бази даних ВПО мають право особи, які перемістилися з 24 лютого 2022р (дата введення воєнного стану) з наступних областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також м. Київ.

Куди звертатися за отриманням довідки

Для отримання довідки особа повинна звернутися за місцем свого фактичного перебування до:

структурного підрозділу з питань соціального захисту населення;

уповноваженої особи територіальної громади;

центру надання адміністративних послуг.

Постанова передбачає можливість подання документів через портал Дія із включенням поданих даних до Єдиної бази ВПО та формування довідки в електронному вигляді. Наразі технічне рішення цього питання перебуває в роботі.

При зверненні до цих органів, уповноважені особи видають довідку ВПО за своїм підписом і готують електронну справу для включення до Єдиної бази даних.

Наразі доопрацьовується ПК "Соціальна громада" для обробки і передачі цієї інформації до Єдиної бази ВПО.

Хто може звернутися та які документи потрібні

Зверніть увагу - особи від 14 років і старше подають документи особисто!

Якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники.

Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина.

Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадідусь, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина.

У разі відсутності будь яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Які документи потрібно

  1. Заява;
  2. Документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус;
  3. Свідоцтво про народження дитини;
  4. Додатково при необхідності подаються:

документ, що засвідчує особу законного представника;

документ, що підтверджує повноваження особи;

свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною і заявником.

УВАГА!

У разі відсутності в документі відмітки про реєстрацію місця проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, надаються докази, які підтверджують факт проживання на такій території на день виникнення обставин, що викликали переміщення.

Для дитини підтвердженням її місця проживання на момент виникнення обставин є місце проживання її батьків.

Щоб отримати допомогу за березень необхідно стати на облік ВПО та подати заявку на отримання допомоги !!!до 14 КВІТНЯ!!!