Фото без опису

   З травня 2022 року на допомогу зможуть претендувати тільки ті переселенці, які перемістилися з території територіальних громад, розташованих у районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації. Про це йдеться у Постанові Кабінету Міністрів України від 16.04.2022 р. №457, де  прописано оновлені умови підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

   Згідно зі змінами, тільки за березень та квітень 2022 року допомога надається всім внутрішньо переміщеним особам згідно з постановою КМУ від 20.03.2022 р. №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам». Тобто всі переселенці зможуть отримати допомогу у розмірі 2000 грн, на дітей – 3000 грн,  особи з інвалідністю – у розмірі 3000 грн.

     А з травня коло тих, хто зможе отримати допомогу, буде звужено!

    Таку допомогу надаватимуть внутрішньо переміщеним особам:
які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;
або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні),
у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

 При цьому перелік територіальних громад, розташованих у районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25 квітня 2022 року затверджено Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022р  № 75.

    Також за новими правилами підтримка окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти  України, надається:
особам, які евакуюються з населених пунктів, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій (можливих бойових дій), у безпечні райони, – гуманітарна та інша допомога цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні або допомога за рахунок коштів міжнародних організацій;
особам, які проживають у деокупованих населених пунктах, не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб, – гуманітарна та інша допомога цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Для осіб, які проживають у населених пунктах, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), нарахування і виплата всіх належних соціальних виплат (пенсій, соціальних допомог, пільг та субсидій тощо) продовжуються в повному обсязі.

 

ДОВІДКОВО:

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.04.2022р. №457.
Наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022р. №75