Фото без опису

  Всупереч широкомасштабній військовій агресії росії проти України парламент продовжує приймати чіткі та оперативні рішення щодо соціального захисту громадян України, зокрема, забезпечувати підтримку сімей захисників та захисниць України, особливо тих, хто героїчно віддав  своє безцінне життя за свободу та суверенітет нашої держави.

    29 квітня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства», прийнятий парламентом у березні за рекомендацією Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

    Законом, зокрема, визначена дата щорічної індексації пенсій - 1 березня, а також передбачено, що щорічна індексація пенсій військовослужбовцям та іншим категоріям пенсіонерів здійснюватиметься на загальних умовах.

    За даними Міністерства соціальної політики України, у квітні здійснено відповідні перерахунки пенсій членам сімей загиблих військовослужбовців, за результатами яких більше 2,2 тисяч людей отримали збільшення пенсій в середньому на 1,5 тисячі гривень.

     Мінімальні гарантії щодо пенсій членам сім’ї загиблого військовослужбовця передбачають, що така пенсія на кожного члена сім’ї складає не менше:

7 800 грн - на кожного з батьків та подружжя;

6 100 грн - на кожну дитину.

  Варто зазначити, що з квітня 2022 року підвищені пенсійні гарантії, передбачені для військовослужбовців, також поширюються на членів сімей загиблих добровольців територіальної оборони.

     Ця норма регламентована Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій», прийнятого Верховною Радою України в березні 2022 року за рекомендацією Комітету.

     Нагадаємо, що відповідно до цього Закону добровольці Сил територіальної оборони Збройних Сил України визнані ветеранами війни. Крім того, до кола осіб, які належать до сімей загиблих Захисників та Захисниць України, включено членів сімей загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України беручи участь в АТО/ООС, а також сім’ї загиблих добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

    При цьому громадянам, які брали безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

     Починаючи з сумнозвісного 24 лютого 2022 року Верховна Рада України продовжує демонструвати систематичне та неухильне виконання Конституції України, відповідно до якої права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

     Члени Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів працюють щоденно, як і кожен громадянин нашої держави. Наразі розглядаються та напрацьовуються чергові важливі законодавчі ініціативи в соціальній сфері, які невдовзі будуть рекомендовані Верховній Раді України Комітетом для ухвалення.