Фото без опису

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ!

 

Страховий стаж – це важлива складова майбутньої пенсії. Відповідно до Закону України №1058 – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тільки за таких умов місяць роботи буде зарахований до страхового стажу як повний. Тобто, якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою за мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.

У такій ситуації можна здійснити доплату до мінімального страхового внеску в такий спосіб, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок. Це шанс «добрати» стажу для осіб, які з 1 січня 2004 року працювали неповний робочий день, були прийняті на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнені не останнім днем тощо.

Починаючи з 30.04.2022 року, при здійсненні доплати до мінімального страхового внеску за попередні роки, доплата буде розрахована виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати. Зокрема, мінімальний страховий внесок на сьогодні складає 1430 грн (мінімальна заробітна плата 6500 грн х 22%).

Дана норма зазнала змін відповідно до Закону України №2040-IX від 15.02.2022 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення Пенсійного законодавства». Варто зазначити, що до набрання чинності Закону, така доплата розраховувалась виходячи з мінімальної заробітної плати дійсної у відповідному минулому періоді.

Щоб з’ясувати чи є у вас неповні місяці стажу, за які можна здійснити доплату, замовте довідку ОК-5 в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua/ .Якщо, все ж, виявили у своїй трудовій діяльності такі «прогалини» і бажаєте їх заповнити, зверніться до будь-якого Сервісного центру Пенсійного фонду України з відповідною заявою.