Фото без опису

У третю суботу травня в Україні відзначається День Європи як день спільних цінностей і спільної історії всіх націй континенту.

В Україні День Європи відзначається на державному рівні відповідно до Указу Президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. Так, 09 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати День Європи.

Відзначення Дня Європи в Україні є великим кроком у напрямі євроінтеграційного курсу нашої держави. Це також ознайомлення населення України з європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням, поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу й утвердження спільних європейських цінностей.

Сьогодні Україна героїчно протистоїть російським загарбникам та захищає весь європейський світ.

День Європи – чудовий привід висловити подяку Європейському Союзу за підтримку та допомогу у боротьбі з російськими окупантами.

Україна – це Європа! Об'єднані та сильні!