Фото без опису

Що пропонує Національний банк?

Заборонити банкам, небанківським фінансовим установам та колекторським компаніям здійснювати заходи з врегулювання простроченої заборгованості щодо споживачів військовослужбовців.

На який період пропонується запровадити таку заборону?

На період дії воєнного стану та упродовж шести місяців після його припинення або скасування.

Кого стосуються ці зміни?

Військовослужбовців Збройних Сил України, інших

утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі – правоохоронних органів), Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів – громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України.

Військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їхніх сімей.

Військовозобов'язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори.

Членів добровольчих формувань територіальних громад під час їхньої участі у заходах підготовки добровольчих формувань територіальних громад, а також виконання ними завдань територіальної оборони України.

Які саме заходи з повернення простроченої заборгованості забороняється вживати кредитодавцям?

здійснювати безпосередню взаємодію (телефонні та відеопереговори, особисті зустрічі);

надсилати текстові, голосові та інших повідомлення через засоби телекомунікації.

Така заборона поширюватиметься як на військовослужбовців, так і членів їхніх сімей, близьких осіб, представників, спадкоємців, поручителів, майнових поручителів та третіх осіб, взаємодія з якими передбачена договором про споживчий кредит та які надали згоду на таку взаємодію.

Національний банк направив відповідного листа з обґрунтованими пропозиціями Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради. Такі зміни пропонуються з метою підтримки захисників і захисниць України, які мужньо захищають Україну від ворога.