Фото без опису

09 серпня Україна відзначала Міжнародний день корінних народів світу.

У цей день начальник Управління культури та туризму Житомирської ОВА Анатолій Душко та заступник начальника відділу культурно-мистецьких установ та у справах релігій, національностей Управління Олександр Пивоварський зустрілися із керівником громадської організації «Кримські татари Житомирщини та переселенці з Криму» Ісмаїлом Сулеймановим.

«Надзвичайно радий, що ми сьогодні зустрілися, адже історія кримськотатарського народу схожа на українську — це боротьба за свободу. У такий важкий час нам важливо єднатися, гармонізувати міжнаціональні відносини та захистити права всіх корінних народів», — сказав Анатолій Душко.

Як зазначив Ісмаїл Сулейманов, для нього особисто важливо об’єднати людей, які були змушені тікати з Криму та прилеглих територій через війну. Створення всіх умов для підтримки цих людей та водночас збагачення культурного життя області та України є важливими.

 

Довідково. Міжнародний день корінних народів світу був заснований для того, аби світова спільнота пам’ятала про необхідність проявляти турботу і солідарність з представниками корінного населення. За даними ЮНЕСКО сьогодні у 90 країнах світу проживає близько 37 мільйонів представників корінних народів, які спілкуються на більш як 5 тисячах своїх етнічних мов і котрі дотримуються своїх культурних традицій.

В Україні корінними народами є кримські татари, караïми, кримчаки. Триваюча окупація Kpиму гостро актуалізує проблематику забезпечення прав корінних народів України, жертвами масових репресій і переслідувань стала ціла нація кримських татар.

Кримські татари – східноєвропейський тюркський народ, що історично сформувався в Криму. Розмовляють кримськотатарською мовою, яка входить до тюркської мовної сім’ї. Існує велика діаспора кримських татар у Турції.

Видатні особистості кримськотатарського народу : Ісмаїл Гаспринський (просвітитель, політик), Ахмет Хан Султан (Герой Радянського Союзу, льотчик, його іменем був названий аеропорт у Сімферополі), Агатангел Кримський (філолог, перекладач, знавець понад 40 мов), Джамала (співачка).

 Фото без опису