Фото без опису

 

Уряд спільно із Міністерством економіки та Міністерством аграрної політики та продовольства України започаткували ряд програм державної підтримки малого та середнього бізнесу, у тому числі й для аграріїв.

За напрямом «Своя справа», який передбачає отримання коштів на відкриття мікробізнесу, загалом по державі було опрацьовано 5803 заяви на загальну суму 1,2 млрд грн.

На отримання гранту за даним напрямком жителями Житомирської області було подано 158 заяв, після опрацювання яких 36 отримали позитивні результати.

Серед сфер діяльності найбільше грантів буде спрямовано на розвиток чи створення підприємств оптової та роздрібної торгівлі і ремонту автотранспортних засобів, підприємств переробної промисловості, власних готелів, кемпінгів, кав’ярень та ресторанів.

Всі, хто успішно пройде етапи відбору та будуть оцінені високим балом, одержать від 50 до 250 тисяч гривень на існуючу чи нову справу. Кошти можна використати для закупівлі або лізингу обладнання, оренди приміщення, придбання сировини і матеріалів. Учасник зобов’язаний створити 1-2 робочих місця та провадити діяльність впродовж 3 років, сплачуючи податки і збори.

Як зазначає директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Наталія Арендарчук, реалізації державних грантових програм сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу, створенню нових робочих місць. Мікрогранти – це новий старт та унікальні можливості для українців зробити власний внесок у відновлення економіки та забезпечення добробуту нашої країни.

Нагадаємо, що з 01 липня всі бажаючі, які відповідають умовам участі у грантових програмах, можуть отримати фінансування на відкриття та/або розвиток власної справи за напрямами:

на висадку нових садів – «Свій сад»;

на побудову нової теплиці – «Своя теплиця»;

на відкриття мікробізнесу – «Своя справа»;

на розширення та створення підприємства у сфері переробки – «Новий рівень».

 Скористатися програмами безповоротних грантів можна через портал «Дія».

Детальніше умови дії програм висвітлені на сайтах Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби зайнятості та Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації.