Якщо ви залишили домівку разом із дитиною з інвалідністю або труднощами розвитку і шукаєте:

як на новому місці знайти допомогу спеціалістів та лікарів;

де отримати слуховий апарат або колісне крісло;

як отримати соціальні послуги, записати дитину до школи або садочка чи організувати догляд вдома.

Відповіді на всі ці питання можна знайти у брошурі від UNICEF Ukraine за посиланнямhttps://uni.cf/3chJ9Ie.

Отримати її можуть як переселенці, так і сім’ї, які не полишали місце проживання.

Пам’ятайте! Ви можете звернутися до сімейного чи профільного лікаря не за місцем проживання.

Ваша дитина має право на освіту. А отже школа чи дитсадок мають створити для неї інклюзивний клас або групу, якщо ви подали висновок про комплексну оцінку дитини (його можна отримати в найближчому інклюзивно-ресурсному центрі).

Діти з інвалідністю можуть отримати певні соціальні послуги, а саме: денний догляд за наявності Центру денного догляду, супровід під час інклюзивного навчання або догляд вдома.

Хто може звернутися по допомогу?

сім’ї з дітьми з інвалідністю або труднощами розвитку;

сім’ї з дітьми з інвалідністю або труднощами розвитку, у яких під час війни погіршився фізичний стан та поведінка;

сім’ї, у яких немає спеціалізованого обладнання, якого потребують діти;

внутрішньо переселені сім’ї, які не мають інформації про доступні послуги в громадах.

Ви також можете звернутися до регіональних координаторів програми кризової підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю чи труднощами розвитку. Наразі вони працюють у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Рівненській, Волинській областях.

Нагадаємо, що «Альбом безбар’єрних рішень» відповідатиме на питання воєнного часу й повоєнної відбудови.