Фото без опису

 

Статус учасника бойових дій може бути наданий цивільним особам, які не вступили до утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак добровільно брали безпосередню участь в здійсненні заходів із забезпечення оборони нашої країни, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з повномасштабною військовою агресією рф.

Відповідний законопроєкт, що був розроблений за безпосередньої участі фахівців Мінветеранів, 07 вересня Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу. Також народні депутати скоротили строк підготовки документа до другого читання (реєстр.№ 7322).

Внесенням змін до чинного законодавства пропонується визнати учасниками бойових дій осіб, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.

Документ також визначає коло осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Ухвалення даного законопроєкту наразі є вкрай важливим, особливо в частині врегулювання прецедентів щодо надання відповідних статусів цивільним особам, які з перших днів повномасштабної агресії рф проти України брали безпосередню участь у захисті країни. До Мінветеранів надходять відповідні звернення, зокрема й від членів родин полеглих Захисників та Захисниць, тому якнайшвидше прийняття законопроєкту надасть Мінветеранів можливість врегулювати наявні прецеденти.

“Сьогодні Парламент прийняв за основу надважливий законопроєкт, який надає право на статус УБД нашим Захисникам і Захисницям, які від початку повномасштабного наступу рф добровольно стали на захист України, однак не встигли офіційно оформитися до лав силових структур. Вже понад шість місяців вся країна, мільйони громадян мужньо чинять спротив повномасштабній російській збройній агресії. Тому ухвалення цього законопроєкту сприятиме забезпеченню прав та інтересів Захисників та Захисниць, а також членів їхніх сімей. Разом переможемо!”, – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Відповідно до законопроєкту, рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів.

Також документ передбачає, що підставою для надання статусу УБД можуть бути як довідка командирів відповідних силових структур, витяг із наказу Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ, так і свідчення не менше ніж трьох свідків-військовослужбовців про період безпосередньої участі особи в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.