Фото без опису

 

У зв’язку з виникненням дефіциту електричної енергії в ОЕС України через пошкодження внаслідок російської агресії об’єктів енергетичної інфраструктури ОЕС України АТ «Житомиробленерго», по команді НЕК «Укренерго», введено графіки обмеження споживання електричної енергії та потужності підприємств.

Про це 20 жовтня о 20:42 повідомила адміністрація обленерго.

«Не дотримання підприємствами Житомирської області доведених величин обмеження електричної енергії та потужності призведе до застосування графіків аварійного відключення із повним знеструмленням цих підприємств та побутових споживачів. АТ «Житомиробленерго» звертається з  проханням економити споживання електроенергії та без зайвої потреби не вмикати потужні електроприлади. Особливо, просимо обмежити використання електроенергії у години найбільшого навантаження, а саме: з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. В цей час не включайте кондиціонери, електричні бойлери та решту енергоємних електроприладів. Неконтрольоване використання потужних електроприладів створюють перенавантаження енергосистеми. Тому, аби не допустити перенавантаження і спрацювання автоматики захисту необхідно забезпечити зниження споживання електроенергії до встановленого рівня», - йдеться у повідомленні.

Адміністрація АТ «Житомиробленерго» закликала з розумінням поставитися до тимчасових обмежень, адже тільки вони в змозі забезпечити безперебійну роботу об’єднаної енергосистеми України та гарантувати якісне і надійне електропостачання в майбутньому.

У коментарі до допису енергетики наголосили, що графік аварійних відключень (ГАВ) не дозволяє заздалегідь озвучити тривалість та перелік населених пунктів чи адрес, де буде обмежено електропостачання.

«Це керовані обмеження, які триватимуть впродовж певної кількості днів. Графік аварійних відключень вводиться в дію за командою диспетчерського центру НЕК «Укренерго» без попередження споживачів та місцевих органів виконавчої влади при перевищенні доведеної потужності на території конкретної області. Введення ГАВ має бути виконане протягом 15 хвилин із моменту отримання команди, скасовується також НЕК «Укренерго». Слід зазначити, що графіки відключень застосовуються у критичних ситуаціях», - зазначають в «Житомиробленерго».