Фото без опису

Щиро вітаю усіх з Днем української писемності та мови! Мова дала змогу людству збудувати величну цивілізацію. Слово лежить в основі спілкування, спільної роботи і будівництва.

Рідна мова і писемність - це основа у становленні кожного народу і нації. Українська мова і писемність допомагала нам століттями берегти свою самобутність, передавати знання, пам’ятати про те, ким ми є.

Ми пишаємося українською мовою древньою і водночас сучасною, мелодійною та рішучою, мовою мистецтва і науки. Мовою правди і мудрості.

Ми горді нашою тисячолітньою традицією писемності, що сягає часів Київської Русі. Ми згадуємо твори Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стуса і багатьох інших. Ми згадуємо тисячі тих, хто щодня захищав і захищає право українців бути собою. Завдяки мові ми були і є собою, українцями.

Сьогодні, у своїй незалежній державі, маємо відновлювати і розвивати свою рідну мову. Маємо долати століття чужинського панування, яке намагалося стерти українську з публічного життя, бо наша мова і наша писемність - це часточка нашої душі.

Тож говорімо, читаймо, думаймо і творімо українською! Навчаймо рідної мови наших дітей! Допомагаймо друзям і знайомим! Робімо українську мову модною і популярною!

У середу 9 листопада у День української писемності та мови уже традиційно відбудеться Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022.

Розпочнеться диктант об 11:00, читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

 

Хай рідне слово буде для всіх нас дороговказом!

Зі святом!

Селищний голова                                           Володимир ГЕРАСИМЧУК

Фото без опису