Фото без опису

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння. І сьогодні, як ніколи, важливо вкотре наголосити: куріння не варте того, аби віддавати за нього своє здоров’я та життя.


  Тютюн є однією з основних причин розвитку серцево-судинних й онкологічних хвороб та вбиває близько половини людей, які його вживають.

 • Розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів доларів щорічно.

 В Україні щоденно курить 45% дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок, а серед молоді - 45% юнаків і 35% дівчат. Україна посідає 17 місце у світі в списку країн-лідерів за кількістю курців. Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають понад 35% у всього працездатного населення країни. Україна займає друге місце у світі за кількістю викурених цигарок на одного громадянина.

 Під час війни ми мусимо дбати про своє здоров’я та здоров’я людей поруч. Поки військові захищають нас на фронті, захистіть себе в тилу та не дозволяйте тютюновому ворогу здобути перемогу над нами.
 
  З 11 липня 2022 року в Україні заборонено куріння сигарет для нагрівання на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених громадських місцях — у транспорті, приміщеннях закладів ресторанного господарства, вокзалах, навчальних і робочих приміщеннях та інших місцях загального користування.
 
  Дякуємо, що дбаєте про здоров’я тих, хто навколо, та ретельно дотримуєтеся законодавства. А якщо ваше право на бездимне повітря порушують — не соромтеся скласти електронну скаргу до Держпродспоживслужби (https://consumer.dpss.gov.ua/e-form/)  або передати звернення про недотримання законодавства через новий сервіс Центру громадського здоров’я (https://nosmoking.phc.org.ua/).  
 
 Пам’ятайте: безпечного куріння не існує!


   Відділ комунікації, організаційної та

інформаційно-роз’яснювальної роботи 

ДУ «Житомирський обласний центр

контролю та профілактики хвороб 

МОЗ України».