COVID-19: вакцинація на часі
Недотримання протиепідемічних заходів, низький рівень тестування та нові хвилі поширення COVID-19 у світі можуть стати причиною більш інтенсивного епідсезону (жовтень 2022 – травень 2023) в Україні порівняно з минулим роком. Це спричинить зростання кількості випадків захворювання на COVID-19.
Існує лише 2 дієві інструменти запобігання поширенню COVID-19:
1. Вакцинуватися. Це єдиний шанс захиститися від важкого перебігу хвороби. Для цього потрібно:
✅ звернутися до найближчого медичного закладу / знайти пункт вакцинації за лінком https://bit.ly/vaccinationpoints або на гарячій лінії 1677;
✅ взяти паспорт;
✅ прийти й отримати щеплення.
2. Зробити тест у разі появи симптомів ГРВІ і, якщо він позитивний, – самоізолюватися.
Вакцинація від COVID-19 допоможе:
✅ захиститися від важкого перебігу хвороби;
✅ захистити близьких, особливо людей із груп ризику і вразливих категорій населення;
✅ зменшити навантаження на лікарів і лікарні.
В Україні можна безоплатно вакцинуватися від COVID-19 в будь-якому населеному пункті країни, жодної прив’язки до місця вашої декларації з сімейним лікарем немає.
Як це зробити?
✅ зверніться до найближчого медичного закладу чи знайди пункт вакцинації за лінком https://bit.ly/vaccinationpoints або за телефоном гарячої лінії НСЗУ 1677;
✅ візьміть паспорт;
✅ прийдіть й отримайте щеплення.
У Telegram-боті https://t.me/medpro_ukraine_bot від Медичних закупівель України можна за геолокацією знайти найближчий пункт щеплення від COVID-19 та перевірити наявність вакцин.
У разі виникнення запитань – телефонуйте на «гарячу лінію» Міністерства охорони здоров’я 0-800-60-20-19.
Відділ комунікації, організаційної та інформаційно-роз’яснювальної роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».