Фото без опису

 

У період воєнних дій на території України все частіше виникає ситуація, коли відсутня електроенергія через пошкодження електромереж, або коли відбуваються віялові відключення систем електропостачання.

     Зважаючи на ситуацію, яка склалася внаслідок пошкодження енергосистеми України, що може спричинити довготривалу відсутність електроенергії, Любарське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області наголошує про необхідність додержання операторами ринку умов зберігання харчових продуктів під час їх виробництва та обігу.

     Звертаємося до операторів ринку з метою максимально забезпечити належні умови, зокрема дотримання температурного режиму під час зберігання харчових продуктів. Важливо, щоб знеструмлення не застало Ваш заклад зненацька. Рекомендуємо завчасно подбати про альтернативні засоби електроенергії, по можливості придбати бензинові або дизельні генератори, портативні електростанції тощо.

      Рекомендуємо, відповідно до впровадженої системи безпечності харчових продуктів  (система НАССР) розробити план заходів на випадок відключення електроенергії та провести навчання персоналу щодо забезпечення належних умов виробництва та зберігання харчових продуктів.

     Під час виробництва та обігу харчових продуктів необхідно посилити контроль за дотриманням умов зберігання (температури, часу зберігання). Переконайтесь, що у вашій холодильній та морозильній камері є прилади для контролю температури. Температура у морозильній камері не повинна перевищувати позначки -18°С, а в холодильній – не більше +6°С. У разі відключення електроенергії термометри приладу покажуть температуру в холодильній та морозильній камері, щоб допомогти вам визначити, чи безпечні продукти. Якщо заздалегідь відомо, що відключення електроенергії триватиме понад 4 години, харчові продукти можна згрупувати разом у морозильній камері, за умови дотримання товарного сусідства. Це допомагає продуктам залишатися холодними довше. Тримайте дверцята холодильної або морозильної камери закритими, щоб запобігти потраплянню теплого повітря.

     Якщо електроенергія була вимкнена не більше ніж 4 години, охолоджені продукти будуть в безпеці доти, доки двері залишаються зачиненими.

     Не підлягають подальшій реалізації продукти, що швидко псуються (наприклад, м’ясо, птиця, морепродукти, молоко), які зберігались в холодильнику при температурі вище 15 °C протягом 4 годин або більше.

    Нагадуємо, що основна відповідальність за безпечність харчових продуктів покладається на операторів ринку харчових продуктів: на виробників, інших суб’єктів господарювання, які транспортують, зберігають, пакують або здійснюють обіг харчових продуктів.

     Згідно ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»: Якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган. Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів.

 

                                                                          Любарське управління Держпродспоживслужби

                                                                         в Житомирській області