Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗУ» інформує
На території Любарської громади за минулий рік епідемічна ситуація залишалась стабільною та керованою . Випадки інфекційних захворювань,що мали місце були поодинокими, реєструвались переважно в побуті.
Хоча в порівняні з 2021 роком дещо виросла захворюванність по окремим інфекціям,але показники які характеризують її розповсюдженість незначні та не перевищують середньообласних.
Як і за попередні роки, із загального числа зареєстрованих недугів, найбільше випадків склали інфекції верхніх дихальних шляхів-3117, з них КОВІД-19 діагностовано у 1983 хворих, в т.ч. 280 - серед дитячого населення різних вікових груп.
З часу пандемічного поширення КОВІД-19, саме 2022 рік для Любарщини став піковим, а антирейтинговим слід рахувати лютий. Адже, в цьому місяці були підтвердженими 1058 випадків хвороби або близько 85 відсотків до загального числа зареєстрованих протягом усього 2020 року та більше половини в порівняні з 2021.В минулому році динаміка захворюваності гострою корона вірусною інфекцією виглядала так: перший квартал-1559 випадків,другий-16,третій-252,четвертий-156. Проведення масової вакцинації серед населення сприяє не лише виробленню колективного імунітету,але й індивідуально попереджує важкі перебіги хвороби . Усі хто в минулому році не розминувся з КОВІД-19 – о д у ж а л и.
В грудні також було отримано 16 екстрених повідомлень про виявлення грипу.
Число зареєстрованих гострих кишкових інфекцій різного походження виросло. В основному занедужання були зумовлені вживанням харчової продукції сумнівної якості.
Скарлатина,вітряна віспа,вірусний гепатит С,хвороба Лайма (передається через покуси кліщів),туберкульоз,ботулізм - це хвороби інфекційного походження, які реєструвались ч а с т і ш е серед жителів громади в порівнянні з 2021 роком.
Залишається також напруженою ситуація щодо захворюваності тварин на СКАЗ. За попередній рік виявлено таких лабораторно підтверджених випадків – 4. Неблагополучними в епізоотичному відношенні були визначеними сс.. Ст. Чортория, Гринівці, В.Деревичі. Собака,лис- тварини,в яких виявлено збудника хвороби з перших двох населених пунктів,а у В. Деревичах носієм збудника стали домашнє теля ,що випасалось на прив’язі та кіт.
В РЕЗУЛЬТАТІ, з року в рік,збільшується число людей покушених або ослюнених,як безпритульними,так і домашніми тваринами. А це вже реальна загроза виникнення та поширення цієї вкрай небезпечної хвороби і серед населення. Першочергово про це слід знати не лише тим,хто потерпів від насилля собак,котів,лисиць чи інших звірів або тварин з неадекватною поведінкою,але й працюючим у галузях ветеринарної медицини,зайнятих у лісовому господарстві,мисливцям,тощо.
За 2022 рік, з приводу такого небажаного контакту з підозрілими тваринами 56 потерпілим були призначені антирабічні щеплення.
На завершення варто застерегти,що найбільше доступним та найменше вартісним способом лікування є ПРОФІЛАКТИКА – радимо пам’ятати про це.
Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗУ»