Про це начальник управління Державної служби якості освіти у Житомирській області Олексій Редько.

Так, вперше в цьому році крім учителів початкових класів сертифікацію зможуть пройти педагоги-предметники, які викладають математику та українську мову та літературу на першому циклі базової загальної середньої освіти. В майбутньому сертифікацію планується поширити на всі категорії педагогічних працівників, в тому числі на керівників закладів освіти.

У 2023 році сертифікацію зможуть пройти 1500 учителів початкових класів країни, 500 вчителів математики та 500 вчителів української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти.

Реєстрація вчителів початкових класів, які виявили бажання пройти сертифікацію у 2023 році, розпочнеться 30 січня та триватиме по 13 лютого. Основний етап реєстрації (30 січня – 05 лютого) відбудеться в межах квоти кожної області, визначеної наказом МОН України від 16.01.2023 №35. Для Житомирської області ця квота становить 56 учасників. Додатковий етап (06 – 13 лютого) буде проведено в межах загальної квоти по країні – 1500 осіб.

Реєстрація вчителів математики, української мови та літератури, які відповідають умовам і виявили бажання пройти сертифікацію у 2023 році, розпочнеться 01 серпня та триватиме по 11 серпня. Основний етап реєстрації (01 – 07 серпня) відбудеться в межах квоти кожної області, визначеної зазначеним вище наказом. Для Житомирської області квота для цих категорій педагогічних працівників становить по 20 учасників. Додатковий етап (07 – 11 серпня) буде проведено в межах загальної квоти по країні 500+500 осіб.

Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. Сертифікація, як і раніше, складатиметься з трьох етапів:

  • незалежного тестування;
  • самооцінювання власної педагогічної майстерності;
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Більш детально ознайомитись з важливими моментами проведення сертифікації у 2023 році можна за наказом Міністерства освіти і науки України від 16.01.2023 №35 «Про деякі питання проведення сертифікації у 2023 році» за посиланням https://cutt.ly/A23nNG2.

FacebookTwitterРесурс