Повідомлення RASFF про виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії !!!

Любарське управління  ГУ ДПСС в Житомирській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів  RASFF  від 12 січня 2023 року № 2022.7376-fup 4, стосовно виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania ) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ЛЬВІВІМПОРТ», вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021).

 Інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган (Любарське управління), що передбачено частиною 3 статті 20 даного закону.

Просимо негайно повідомити  Любарське управління  ГУ ДПСС в Житомирській області про виявлення даного товару в обігу !!!

(13132, с, Громада, вул. Перемоги 44, Житомирська область, Житомирський район Тел. (04147)  2-30-33   e-mail: upr-dpss-lubar@ukr.net)

 

Довідка: Акриламід — це хімічна сполука, яка за звичайних умов є білою, твердою речовиною. Але під час термічної обробки у процесі приготування печива, розчиняється у воді та спиртах. Підвищений вміст його у печиві проявляє сильні нейротоксичні властивості на організм людини, особливо дітей.