Фото без опису

 

ПостанПостановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2023 р. №39 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. №738», внесено зміни до програм грантової підтримки (мікрогранти на власну справу, гранти на розвиток садів та теплиць), які передбачають:

  • Визначення коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування у разі безробіття першочерговим джерелом фінансування надання мікрогрантів, що забезпечить стабільність фінансування програми;
  • Виплату грантів одержувачам, рішення щодо яких прийнято у 2022 році, із загального фонду дежрбюджету 2023 року або за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування у разі безробіття;
  • Надання можливості одержувачам грантів на сади чи теплиці, рішення щодо яких прийнято у 2022 році, обрати спосіб отримання гранту (у повному обсязі одним платежем чи частинами).

Мікрогранти також надаватимуться для покриття витрат на придбання меблів, обладнання (крім транспортних засобів).

Гранти для створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства у розмірі не більше 70% вартості проєкту висадки насаджень, але не більше 10 млн. гривень відповідно до суми на один гектар та за умови фінансування коштами одержувача (власні та/або кредитні) різниці між вартістю всього проєкту висадки насаджень та обсягом гранту.

Гранти надаються виключно для висадки не більше 25 гектарів насаджень із встановленням системи зрошення та водозабору.

Закладка насаджень має бути здійснена посадковим матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів

Термін реалізації проекту висаджування насаджень збільшено з 12 до 18 місяців від часу отримання бюджетних коштів.

До заяви додаються обов’язково одним файлом у форматі PDF сканкопія:

проєкту висадки насаджень, яка підписана розробником;

проєкт зрошення із зазначенням джерела водозабору.

Заяви, подані без підписаного  розробником проекту висадки насаджень, а також із перевищенням заявленої суми компенсації на гектара насаджень не розглядаються.

За підсумками реалізації проекту висадки насаджень, одержувач також зобов’язується забезпечити  новий сад, ягідник або виноградник системою зрошення з водозабором.

Гранти на будівництво 1000 модульних теплиць надаються в розмірі не більше 70% вартості проекту будівництва модульної теплиці, але не більше 7 мільйонів гривень та за умови фінансування коштами одержувача (власні та/або кредитні) різниці між вартістю проекту будівництва модульної теплиці та обсягу гранту.