Фото без опису

Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА інформує про діючі грантові програми від міжнародних донорських організацій, завдяки яким підприємці можуть отримати фінансову або консультаційну допомогу.

Грант 100 000 грн для жінок-підприємиць

100 000 грн на розвиток власної справи та поїздку в Париж отримає переможниця премії «Створено жінками – 2023». Крім грошової допомоги, всі фіналістки отримають консультаційну підтримку і членство у Франко-українській торгово-промисловій палаті.

Подача заявок розпочалась 03 лютого. В конкурсі можуть взяти участь жінки, що продовжують вести підприємницьку діяльність попри війну.

Участь в конкурсі безкоштовна.

Для цього необхідно до 15 березня 2023 року заповнити заявку на сайті: https://womanccifu.com/  та надати пакет документів: презентацію, коротке відео про проєкт і офіційний реєстраційний документ.

На момент подачі документів компанія має працювати мінімум 3 місяці і мати певні результати.

Кожна заявка оцінюється за такими критеріями: оригінальність і мета бізнесу, стратегічне бачення, якість презентації. Учасниці, які наберуть найбільшу кількість балів пройдуть у наступний тур, де відбуваються співбесіди з журі.

Експрес онлайн-інкубатор: навчання та до 7 000 євро на розвиток соціального підприємства

SILab Ukraine  разом із Ukrainian Social Venture Fund запускає набір на нову навчальну програму для майбутніх соціальних підприємців.

Експрес онлайн-інкубатор – це:

  • 8 онлайн-занять з експертами з розвитку, позиціонування, просування, продажів та юридичних питань;
  • менторський супровід та консультації;
  • можливість розробити якісний пітч-дек для залучення фінансової підтримки;
  • до 7 000 євро на розвиток свого соціального підприємства.

Дедлайн подачі заявки: 22 лютого 2023 року до 23:00.

Деталі та подача заявки: https://cutt.ly/b9GYNwn

Уряд Німеччини компенсує українським МСП до 30% вартості інвестицій

Програма «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»  підтримає фінансування інвестиційних проєктів українських мікро-, малих та середніх підприємств в умовах війни – компенсує до 30% від вартості відповідних проєктів.

Фокус підтримки зосередиться водночас як на релокованих підприємствах, так і на нерелокованих, які планують здійснювати інвестиції у свою виробничу діяльність.

Загальний бюджет ініціативи становитиме 2,4 мільйона євро, включно з 1,3 мільйона євро як початковою сумою доступною для грантів.

Фінансування надасть Уряд Німеччини. Реалізовуватиме ініціативу  німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung, Фондом розвитку підприємництва та, на першому етапі, з двома українськими банками – Банком «Львів» та «Ощадбанком».

Максимальний розмір інвестиційного проєкту, який може бути виданий банком в межах ініціативи, становить 240 000 євро в гривневому еквіваленті (без ПДВ), із них максимальна сума гранту для кінцевого бенефіціара становитиме до 30 000 євро. Взяти участь в ініціативі зможуть підприємці без обмеження за видами економічної діяльності.

Вимоги до учасників програми зокрема такі:

  • ними мають бути мікро-, малі та середні підприємства;
  • не менше 70% бізнесу має перебувати у приватній власності;
  • бізнес має існувати не менше одного року;
  • мають бути позитивні результати діяльності (прибуток) принаймні за 2021 рік;
  • бізнес не може класифікуватися як високоризиковий відповідно до стандартів НБУ;
  • учасники повинні дотримуватися екологічних та соціальних стандартів відповідно до чинного законодавства України.

Щоб узяти участь, підприємцю потрібно звернутися до одного з банків-партнерів ініціативи та підтвердити відповідність вищезазначеним критеріям. У разі їх прийнятності, банк-партнер надає кредит для фінансування бізнес-проєкту, після успішної реалізації якого підприємець отримує грант. Бенефеціари програми також матимуть змогу отримати консалтингову допомогу для подальшого розвитку бізнесу.

Детальна інформація за посиланням: https://www.giz.de/en/worldwide/101583.html

Нагадуємо, що запущено бізнес-акселератор Impact Business для українських підприємців, які прагнуть долучитися до відновлення найбільш постраждалих від конфлікту галузей економіки України.