Фото без опису

Медичні заклади, а також фізичні особи-підприємці, які мають ліцензію на медичну практику, повинні до 31 березня 2023 року зареєструватися та почати працювати в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів від 16 лютого 2022 р. № 126 “Деякі питання провадження господарської діяльності з медичної практики”.

Зареєструватися в ЕСОЗ повинні всі медзаклади та лікарі-ФОП, незалежно від рівня меддопомоги, форми власності чи спеціалізації закладу. Для реєстрації в ЕСОЗ не потрібно укладати договір із НСЗУ, а також отримувати нову ліцензію чи вносити зміни до чинної.

Отже, зареєструватися в ЕСОЗ і вносити дані в систему можуть і повинні всі заклади, які мають ліцензію на лікарську практику. Незалежно від наявності у них договору з НСЗУ на певні пакети медичних послуг.

Для реєстрації та подальшої роботи закладу в електронній системі охорони здоровʼя необхідно:

обрати медичну інформаційну систему, яка підключена до ЕСОЗ. Перелік підключених МІС до ЕСОЗ за посиланням;

зареєструвати керівника, заклад та його підрозділи в електронній системі охорони здоровʼя;

забезпечити уповноважених працівників закладу кваліфікованим електронним підписом;

зареєструвати всіх інших працівників, які будуть вносити дані до ЕСОЗ.

Реєстрація приватних медичних закладів в ЕСОЗ має на меті формування єдиного цифрового простору медичних даних українців. Це дозволить пацієнтам мати повноцінний доступ до своєї медичної історії, а лікарям – працювати з сучасними міжнародними класифікаторами та довідниками, використовувати електронні інструменти та надавати пацієнтам якісні та зручні цифрові сервіси: електронні рецепти та направлення, медичні висновки про народження та е-лікарняні тощо.