24 квітня 2023 року у селах Кириївка та Стрижівка Любарської селищної ради під час проведення весняно-польових робіт було виявлено небезпечні знахідки, які було ідентифіковано, як артилерійські снаряди часів Великої Вітчизняної Війни калібром 76мм. у кількості 2 одиниці.

25 квітня поточного року групою піротехнічного розрахунку АРЗ СП Головного управління ДСНС України у Житомирській області разом з представниками 24 ДПРЧ 1 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Житомирській області небезпечні знахідки було вилучено та знищено у спеціально визначеному місці на території розвалин ДОТів у селі Великі Деревичі.

Рятувальники нагадують про правила поведінки при виявленні небезпечних предметів:

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою

ЗАБОРОНЕНО:

•        наближатися до виявленого предмета;

•        пересувати його або брати в руки;

•        розряджати, кидати, ударяти по ньому;

•        розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет, приносити предмет додому, у навчальне приміщення, інші багатолюдні місця.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

•        негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби ДСНС

(тел. 101), міліцію (тел. 102);

•        не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте поряд із знахідкою інших людей;

•        припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

•        не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух), дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

ВІД ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ  ТА ЗДОРОВ’Я ВАШЕ І ОТОЧУЮЧИХ!